Ar terasa įeina į bendrą namo kvadratūrą?

Daugelis turbūt sutiktų su mintimi, kad statybų procesas yra išties nelengvas reikalas praktine prasme. Tačiau biurokratine prasme statymo darbai yra dar painesni. Dažnai žmonės, nedirbantys statybų sektoriuje, susiduria su daugybe iškylančių klausimų: ką daryti, kaip daryti, kas leidžiama, o kas ne, kur kreiptis ir daugelis kitų panašių.

Lauko terasų ir garažų statybų procesai (nuo popierizmo iki realių statybos veiksmų) yra vieni daugiausiai keliančių klausimų. Žmones dažniausiai glumina šie klausimai: ar šiems statiniams reikia rengti papildomus projektus, ar reikia gauti iš atitinkamų Lietuvos įgalintų institucijų statybos leidimo dokumentus, ar šie statiniai įeina į bendrą pastato kvadratūrą ir daugelis kitų klausimų, susijusių su šių nesudėtingų statinių statybomis. Čia pasistengsime kuo išsamiau atsakyti į pastarąjį klausimą.

Terasa | Bendras namo plotas | terasustatyba.lt

Kaip apskaičiuojamas namo plotas / kvadratūra?

Pagal „Pastatų plotų ir tūrių skaičiavimo tvar“ (STR 1.14.01:1999), bendras gyvenamo namo (ar kitos paskirties statinio, pavyzdžiui, sodo namelio-vasarnamio) plotas yra apskaičiuojamas sudėjus visų pastate esančių patalpų plotą. Ir visai nesvarbu, ar patalpos yra šildomos, ar nešildomos, taip pat esančios visuose pastato aukštuose ir nepriklausomai nuo tų patalpų paskirties): ,,17. Gyvenamojo pastato bendrasis plotas yra visų jame esančių patalpų, tarp jų ir funkcionaliai susietuose priestatuose, plotų suma.“ Taigi, skaičiuojant pastato kvadratūrą, turėtumėte atkreipti dėmesį į citatoje pavartotus žodžius „visų jame esančių“.

Nesudėtingų statinių kategorijai priklausančių pastatų patalpų plotai, kuriuos sudedate, kad gautumėte bendrą namo ar kito pastato kvadratūrą, yra apskaičiuojami dauginant ilgius tarp atitvarų vidinių paviršių. Reikia pažymėti, kad rūsio (arba pusrūsio) plotas nėra įskaičiuojamas į bendrą statinio kvadratūrą, tačiau jis negali būti didesnis nei pats pastatas, t. y., negali būti išlindęs už pastato ribų. 

Kitas dalykas, kuris dažnai kelia klausimų žmonėms, yra mansardos. Jų plotas, priešingai nei, pavyzdžiui, rūsio, yra įtraukiamas į bendrą namo plotą.

Ar lauko terasa yra įskaičiuojama į bendrą pastato plotą?

Kadangi jau žinome, kad namo ar bet kokio kito statinio bendras plotas yra apskaičiuojamas sudėjus visus jame esančių patalpų plotus, lauko terasos plotas nėra įtraukiamas į bendrą namo kvadratūrą. Kadangi atviro tipo lauko terasa yra neuždara erdvė, ji nėra laikoma patalpa, nepaisant to, kad tai praktiškai lygiavertė erdvė namo vidinėms erdvėms, kurioje lygiai taip pat verda gyvenimas.

Norite gauti išskirtinį ir individualų pasiūlymą?

Užpildykite formą ir mes pateiksime Jums komercinį pasiūlymą.

UŽPILDYKITE FORMĄ