• Terasų įrengimas | Terasustatyba.lt
 • Terasu statyba

Terasos įrengimas, montavimas

Sprendimas įsirengti lauko terasą savo kieme tai puiki galimybė turėti privačią laisvo laiko praleidimo zoną, kurioje galėsite atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ir linksmai leisti laiką su šeima ar draugais. Norint realizuoti savo idėjas – naujus statinius kieme – turėtumėte įsivertinti savo galimybes ir ar galėsite tam skirti pakankamai laiko bei dėmesio. Kitu atveju, bet kokių statinių, o taip pat ir lauko terasos, įrengimą turėtumėte patikėti savo srities specialistams. Lauko terasos įrengimas ir su tuo susiję montavimo darbai, patikėti mūsų komandai, sutaupytų jums brangų laiką, ieškant statybinių medžiagų bei reikalingos įrangos, išvengtumėte galimų klaidų, kurios, savaime suprantama, gali pasitaikyti, ir papildomų rūpesčių. Mes esame tam, kad tiksliai įgyvendintume jūsų viziją ir nudžiugintume galutiniu rezultatu – terasų montavimas gali būti vienas juokas.

Terasų įrengimas sostinėje ir aplink, yra tai, kuo mes užsiimame kasdien. Lauko terasų įrengimas Vilniuje yra atliekamas nuolat, tad neabejokite – mes pasirūpinsime puikiomis statybinėmis medžiagomis, kurios nuguls jūsų lauko terasose. Lauko terasos montavimas lauke gali būti atliekamas beveik bet kur: prie privačių gyvenamųjų ar komercinių pastatų, taip pat prie pirčių, sodo rezidencijų ar mobilių namelių. Terasinių lentų tvirtinimas gali būti atliekamas ir balkonuose ar ant pastato stogo. Taip pat, šių lentų montavimas gali pasitarnauti ir pastatų fasadams ar sklypo tvoroms, tad galimybės – itin plačios.

Kokybiškas lauko terasos įrengimas užtikrins statinio ilgaamžiškumą. Be to, ateityje nesusidursite su problemomis, kurios gali būti susijusios su klaidomis, padarytomis montuojant terasą. Šiuo straipsniu norime jus supažindinti su mūsų darbo specifika, lauko terasų įrengimo darbais bei tinkamos jų priežiūra aspektais. Kilus bet kokiems klausimams visada galite susisiekti su mūsų komandos specialistais, kurie pasirengę padėti ir atsakyti į visus jums kilusius klausimus.

Turite klausimų arba norite gauti išskirtinį ir individualų pasiūlymą?

Užpildykite formą ir mes pateiksime Jums komercinį pasiūlymą.

UŽPILDYKITE FORMĄ

Matavimai ir pamatai

Lauko terasos montavimas ir su tuo susiję darbai startuoja iškart po to, kai užsakovas nusprendžia, kur bus terasai tinkama vieta, kokio ji bus dydžio ir formos bei kokias statybines medžiagas jos įrengimui naudosime. Ne tik terasos dydis, bet ir jos forma, lemia būsimo statinio pamatus, tad be šios informacijos terasos montavimas negali būti pradėtas. Jei jūsų svajonių terasa bus nestandartinės formos, pavyzdžiui, ne klasikinio kvadrato ar stačiakampio formos, bet ovali, jai gali prireikti daugiau atramos taškų. Tiksliai žinant visas reikiamas terasos projektavimo detales, galima pradėti kurti pamatus.

Priklausomai nuo to, koks yra pagrindas po norima statyti lauko terasa, mūsų specialistai parenka tinkamiausias atramas šiai vietai, nesvarbu, tai sklypas, stogas ar balkonas. Lauko terasos pamatų įrengimas gali būti skirtingas – betoninis, sraigtinis arba pjedestalas. Optimalus lauko terasos grindų įrengimas balkone ar ant pastato stogo turėtų būti ant pjedestalo, kadangi šio tipo atrama be vargo išlygina paviršių ir garantuoja terasos lygumą. Tuo tarpu betoniniai arba sraigtiniai pamatai yra geriausias pasirinkimas montuojant lauko terasą bet kur ant grunto ar prie vandens telkinio. Pasirinkus tinkamą pamato tipą esate garantuoti, kad jūsų lauko terasa stovės stabiliai ir ilgai. Populiariausias pamatų tipas, įrenginėjant lauko terasą ant grunto, yra poliniai pamatai iš betono. Nieko keisto – tai patikimas ir finansiškai naudingiausias sprendimas. Naudingas ir laiko patikrintas patarimas, montuojant lauko terasą ant grunto, po ja kloti geotekstilę, kuri neleidžia augti žolei, tačiau sugeria vandenį, kuris nuteka nuo terasos grindų paviršiaus.

 • Terasų įrengimas | Terasustatyba.lt
 • Terasų įrengimas | Terasustatyba.lt
 • Terasos įrengimas | Terasustatyba.lt
 • Terasos įrengimas | Terasustatyba.lt

Terasos karkaso įrengimas

Kai lauko terasos pamatai yra paruošti, metas pradėti karkaso įrengimą. Šis etapas iš specialistų reikalauja preciziško darbo. Karkaso statybos yra puiki galimybė išlyginti nelygumus, kurie galėjo atsirasti pamatų statybos etape.

Prieš pradedant įrenginėti lauko terasos karkasą, turėtumėte aiškiai būti suplanavę tokius terasos elementus kaip stogo atramos tvirtinimas, turėklai, kolonos ir kt. Itin svarbu atkreipti dėmesį, kokiu tankumu turėtų būti klojamos terasos karkaso sijos. Būtent ant jų yra atliekamas terasinių lentų tvirtinimas. Pastarųjų storis bei gamintojo rekomendacijos ir daro lemiamą įtaką lauko terasos karkaso sijų tankumui. Jei karkaso sijos bus toliau nei reikia viena nuo kitos, vaikštant terasos grindimis, šios gali būti nestabilios, o blogiausia – terasinės lentos gali įlūžti. Dėl šios priežasties dar pirmajame terasos statybų etape savininkas turėtų nuspręsti, kokio tipo terasinės lentos bus naudojamos lauko terasos įrengimo procese.

Skirtingų terasinių lentų tipams yra pateikiamos skirtingos rekomendacijos. Pavyzdžiui, WPC lentoms ir terasinėms lentoms iš termomedienos reikalingas karkasas su 40 – 45 cm tarpais, o maumedžio ar pušies medžio terasinėms lentoms – karkasas su 50 cm tarpais. Tačiau dėl to jums sukti galvos nederėtų – mūsų specialistai atsižvelgs į jūsų pasirinktą lauko terasos statybinę medžiagą ir nustatyti optimaliausią tankį karkasui. Lauko terasos grindų įrengimas gali būti vienas juokas, jei patikėsite jį mūsų specialistams.

Reikia pažymėti, kad kokybiškas medinės terasos įrengimas yra tuomet, kai kiekviena detalė gauna pakankamai dėmesio. Nors terasinių lentų tvirtinimas yra užbaigiamas dailylentėmis, kurios uždengia terasos karkasą, tai dar nereiškia, kad jis nebus veikiamas išorinių veiksnių. Nekokybiškai įrengto karkaso atveju, net jei savininkai kruopščiai prižiūrės lauko terasos grindinį – jas periodiškai impregnuos ir atliks kitus apsaugos darbus – tai dar negarantuos karkaso ilgaamžiškumo. Ilgainiui nekokybiškas terasos pagrindo įrengimas gali sukelti rimtų problemų. Kadangi tai yra pagrindinė statinį laikančioji konstrukcija, supuvus vienai ar kelioms jos sijoms, grindinys gali įlūžti. Kad nekokybiško terasos karkaso įrengimo problema būtų išvengta, reikia pasirinkti tinkamas statybines medžiagas.

Pamatyti galeriją

Terasos lentų tvirtinimas

Labiausiai matomas rezultatas terasos montavimo procese yra lauko terasos grindų įrengimas, nes tai paslepia pačios terasos konstrukciją – pamatus bei karkasą. Kad šie nesimatytų ir bendras terasos vaizdas džiugintų, grindų įrengimo etape, labiau nei bet kuriame kitame, reikalingas kruopštumas.

Terasinių lentų tvirtinimas priklauso nuo to, kokias terasines lentas pasirinksite. Terasines lentas iš natūralios medienos galima montuoti keliais skirtingais būdais – tai priklauso nuo pasirinktos lentų medienos rūšies. Egzotinės medienos arba termomedienos lentos paprastai būna išfrezuotos, todėl jų tvirtinimui yra reikalingi specialūs laikikliai. Maumedžio arba impregnuotos pušies lentos paprastai yra lygiašonės, todėl jos yra tvirtinamos medvaržčiais specialiu įrankiu, kad šie jungiamieji elementai judėtų įstrižai lentos ir vizualiai nesimatytų. Mūsų komandos specialistai, atsižvelgę į jūsų pasirinktų terasinių lentų rūšį, pasiūlys tinkamą montavimo būdą ir reikiamas tvirtinimo detales. Paprastas terasos įrengimas gali būti realybė, jei pasitikėsite mūsų specialistais.

Jei lauko terasos užsakovui sunku išsirinkti pagrindinę statybinę medžiagą – terasines lentas – mes dažnai siūlome inovatyvų sprendimą kone bet kokiems lauko statiniams. Tai WPC terasinės lentos, dar kitaip žinomos kaip medžio ir plastiko kompozitas. Tai estetiškas, patvarus, atsparus daugeliui išorinių veiksnių, ilgaamžis ir kartu paprastas sprendimas jūsų lauko terasai, nes jų klojimas yra greitas ir kone visais atvejais sklandus procesas, beveik nepaliekantis matomų žymių.

 • Terasų įrengimas | Terasustatyba.lt
 • Terasos įrengimas | Terasustatyba.lt
Įgyvendinti projektai

Nepaisant to, kad terasinių lentų tvirtinimas prie karkaso yra gana paprastas, priklausomai nuo pasirinktų lentų rūšies, vis tiek reikia išmanyti šių statybos darbų subtilybes. Viena jų yra optimalus tarpelių ilgis tarp terasinių lentų. Beveik visi terasinių lentų gamintojai nurodo, kad optimalus tarpelių ilgis turėtų būti bent 4 mm. Tai itin svarbu, jei norite, kad lauko terasos lentos tinkamai džiūtų net ir iš šonų, nes besikaupiantis vanduo jas ilgainiui supūdys. Dar svarbiau ir tai, kad tiek įprastos medinės terasinės lentos, tiek WPC lentos, plečiasi arba traukiasi, priklausomai nuo oro temperatūros pokyčių, tad šie tarpeliai padeda išvengti lentų suskilinėjimo arba deformacijos, nes visos terasinės lentos turi pakankamai vietos tai daryti.

 • Terasos įrengimas | Terasustatyba.lt
 • Terasų gamyba | Terasuirengimas.lt

Apdaila ir papildomos terasos dalys

Lauko terasos įrengimas galutinai yra užbaigiamas tuomet, kai pasirūpinama visomis papildomomis terasos dalimis ir apdaila. Paskutiniojo darbų etapo trukmė priklauso nuo to, kiek darbų yra numatyta ir kaip turėtų atrodyti galutinis lauko terasos vaizdas. Lauko terasos montavimas neapsiriboja tik pamatų bei karkaso statybomis ir terasinių lentų klojimu. Paprastai užsakovai lauko terasose nori turėti papildomus elementus, tokius kaip turėklai, stogas ar laipteliai. Kad terasos įrengimas vyktų išties sklandžiai, visi šie elementai turi būti numatyti dar prieš darbų pradžią. Tokiu būdu išvengsite klaidų ir nesusipratimų terasos statybų procese, nes iš anksto numatysite, kokiose vietose bus tvirtinami kiti terasos elementai bei kokių tvirtinimo detalių jums reikės.

Prieš pradedant kloti lauko terasos grindis, labai svarbu žinoti, ar bus laiptai, vedantys į ir iš terasos. Jei lauko terasa nėra aukšta, tikėtina, kad laiptų nereikės, todėl terasos šonai turėtų būti apkalti tokio pačio tipo lentomis. Jos paslėps terasos konstrukciją, ši atrodys išbaigta, tvarkinga ir graži. Jei nuspręsite įrengti laiptus ties visais terasos šonais, rūpintis jų apdaila jau nebereikės. Jei lauko terasos montavimas yra atliekamas balkone ar ant pastato stogo, šio užbaigiamojo statybų darbo taip pat nereikės atlikti.

Jei terasos įrengimas buvo atliktas su medinėmis lentomis, šioms reikės aliejavimo, tačiau tai nėra būtina, kadangi terasinės lentos gamybos metu jau buvo impregnuotos. Nebent terasinėms lentoms norite suteikti savitą atspalvį, tokiu atveju aliejavimas tiks.

Alyvoje esantis pigmentas gali apsaugoti medieną ir nuo UV spindulių bei kritulių. Jei jūsų terasinės lentos yra pagamintos iš, pavyzdžiui, maumedžio, jums gali būti aktualu išsaugoti savitą šios medžio rūšies spalvą ir raštą, tad tokiu atveju rinkitės labiausiai panašų alyvos atspalvį. Aliejuotą lauko terasos paviršių bus kur kas lengviau prižiūrėti, tad lentų tepimas alyva gali suteikti daug privalumų, kurie prailgins terasos ilgaamžiškumą.

Net jei terasa bus įrengta itin kruopščiai, tai dar nereiškia, kad atrodys tobula eilę metų. Jos išvaizdai įtakos turės tai, ar terasa su stogu, ar be, taip pat aliejavimo dažnumas ir, apskritai, terasos savininko pastangos ja rūpintis.

Domitės kainomis? Trūksta informacijos?

Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime!

UŽPILDYKITE FORMĄ

Terasa įrengta – džiaukitės rezultatais

Pagaliau jūsų poilsio zona lauke jau įrengta, belieka ja mėgautis. Jei nusprendėte terasą statyti iš natūralaus medžio lentų, atminkite, kad aliejuoti ją reikės kas 1 – 4 metus. Tikslus laiko tarpas priklauso nuo pasirinktos medienos rūšies. Darykite tai pavasarį, kad terasos paviršius būtų apsaugos nuo UV spindulių ir pagrindinio terasos eksploatavimo sezono metu būtų nepriekaištingas.

Kai kurie klientai renkasi neapdorotas terasines lentas. Tai nėra blogas sprendimas, tačiau reikėtų nepamiršti, kad neapdorotos lentos, veikiamos drėgmės ir UV spindulių, ilgainiui įgaus ne itin estetišką pilką spalvą, be to, kur kas greičiau nusidėvės. Jei rinksitės WPC lentas, ši problema nebus aktuali, kadangi jos atsparumo lygis išoriniams veiksniams yra itin aukštas – lentos nebus pakitusios keletą ar net keliolika metų.

Savo darbams taikome 5 metų garantiją, tad nėra ko baimintis. Garantija nėra suteikiama tik tuo atveju, jei esama mechaninių pažeidimų ir galimų paviršių pokyčių, kurių mes nekontroliuojame (natūralių medžiagų spalvos pakitimų, sakų atsiradimo ir pan).

Norint sužinoti daugiau informacijos apie terasų įrengimo kainą, susisiekite info@terasustatyba.lt, +370 692 99 995 arba užpildykite formą, esančią žemiau!

 • Medinė terasa | Terasustatyba.lt
 • Medinė terasa | Terasustatyba.lt

Kaip ilgai vyksta terasos įrengimo darbai?

Dažniausiai statybos procesas trunka 3-5 dienas. Terminas priklauso nuo terasos dydžio ir sudėtingumo.

Kada geriausia užsakyti terasos įrengimo paslaugą?

Patariame derinti užsakymą 2 mėn. iki statybos pradžios. Kitaip gali būti sudėtinga įsigyti būtent Jūsų terasai skirtas medžiagas.

Kur galite pamatyti mūsų darbus?

Esame įvykdę nemažai skirtingų projektų, taip sukaupėme įvairios patirties ir žinių. Maloniai kviečiame peržiūrėti jau užbaigtų projektų ir juose vykusių darbų nuotraukas. Įsitikinsite, jog mūsų statomos terasos tobulai įsilieja į bendrą pastato dizainą ir suteikia natūralumo bei jaukumo. Turite idėją? Susisiekite su mumis ir mes Jums padėsime ją realizuoti!

Įgyvendinti projektai
Akimirkos iš objektų

Trūksta informacijos arba norite gauti išskirtinį ir individualų pasiūlymą?

Užpildykite formą ir mes pateiksime Jums komercinį pasiūlymą.

UŽPILDYKITE FORMĄ

MUMIS PASITIKI

 • Rewo

Kur galite pamatyti mūsų darbus?

Norint įsitikinti dėl dizaino ir darbo kokybės savo akimis, maloniai kviečiame peržiūrėti pateiktas nuotraukas. Vykdant įvairiausius projektus, kaupiant patirtį ir žinias, galime pasidalinti mūsų stambiausiais projektais. Projektuose padėjome vizualizuoti ir įgyvendinti tobulą terasą kuri bus poilsio zona kūnui ir sielai, padedanti atsipalaiduoti. Tai gali tapti naujo pastato oaze,  traukiančia akį ir stebinančia savo tikrumu, bei nenuviliančia miražais. Terasa – tai akcentas puošiantis gyvenamą ir darbo vietą.

Projektai