• Terasų įrengimas | Terasustatyba.lt
 • Terasu statyba

Terasos įrengimas, montavimas

Terasos įrengimas jūsų kieme gali sukurti puikią poilsio ir pramogų zoną jums, jūsų vaikams ar svečiams. Kaip ir planuojant kiekvieną naują eksterjero elementą ar statinį kieme, verta įsivertinti, ar lauko terasos montavimas yra tas darbas, kurį norėtumėte ir galėtumėte atlikti pats. Žinoma, šį darbą galima atlikti ir patiems! Tačiau, patikėjus darbus specialistams, terasa bus įrengta greičiau, išvengsite galimų klaidų ir nesugaišite laiko jų taisymui. Be to, jums nereikės rūpintis terasai tinkamų medžiagų, įrankių pirkimu ar nuoma. Taip pat nereikės ieškoti, kur dėti statybinių medžiagų likučius.

Terasų įrengimas Vilniuje ir Vilniaus rajone yra mūsų specializacija. Darbus šiame regione atliekame nuolat, tad žinome, kur rasti geriausią medžiagų kainos ir kokybės santykį, kurį siūlome ir jums – mūsų klientams. Įrengiame terasas lauke (prie gyvenamųjų, komercinių pastatų, prie pirčių, mobilių ar sodo namelių), taip pat balkonuose, ant stogų (kur tai leidžia techninės galimybės). Lauko terasos montavimas turi būti atliktas kokybiškai – tik tada savo terasa galėsite džiaugtis ilgą laiką ir nereikės vargti, taisant įrengimo metu padarytas klaidas. Todėl šiame straipsnyje kviečiame iš arčiau susipažinti su mūsų terasų įrengimo procesu ir rekomendacijomis terasos priežiūrai. Jei skaitant kils konkrečių klausimų ar norėsite aptarti detales, susisiekite su mūsų specialistais, kurie galės išsamiau atsakyti į jums kilusius klausimus!

Turite klausimų arba norite gauti išskirtinį ir individualų pasiūlymą?

Užpildykite formą ir mes pateiksime Jums komercinį pasiūlymą.

UŽPILDYKITE FORMĄ

Matavimai ir pamatai

Terasos montavimas pradedamas tada, kai jau yra tiksliai nuspręsta kur, kokio dydžio ir formos, iš kokių medžiagų bus gaminama terasa. Tik žinant tikslius terasos matmenis, galima numatyti vietas pamatams, nes tai lemia ne tik dydis, bet ir forma. Gali reikėti daugiau atramos taškų, jei jūsų terasa bus ne standartinės kvadrato ar stačiakampio formos, o, pavyzdžiui, vienas jos šonas bus ovalus. Numačius terasos ribas ir pasižymėjus vietas pamatams, metas įrengti pačius pamatus.

Atsižvelgę į pagrindą po terasa, parenkame būtent jūsų vietai (sklypui, balkonui, stogui) tinkamiausias atramas. Pamatai gali būti sraigtiniai, betoniniai arba reguliuojamo aukščio atramos (pjedestalai). Terasai montuoti balkone ar ant stogo geriausiai tiks reguliuojamo aukščio atramos. Jos leidžia išlyginti paviršiaus nelygumus ir įrengti lygią terasą. Betoniniai ar sraigtiniai pamatai yra pasirenkami įrengiant terasą lauke prie namo ar kito statinio, prie vandens telkinio ar kitur, kur yra gruntas. Tinkamai parinktas pamatų tipas bus tvirtos terasos garantas. Turbūt populiariausi pamatai, įrengiant terasą ant grunto, yra betoniniai poliniai pamatai. Tai ekonomiškas ir patikimas sprendimas. Jei pamatai įrengiami ant grunto, prieš tvirtinant terasos karkasą yra verta patiesti geotekstilę, kuri neleis augti žolėms, bet leis susigerti nuo terasos nubėgusiam lietaus vandeniui. Ant geotekstilės įprastai yra pilamas skaldos sluoksnis, kuris padedanubėgti vandeniui ir apsaugo geotekstilę nuo žarijų, jei terasoje naudojama kepsninė.

 • Terasų įrengimas | Terasustatyba.lt
 • Terasų įrengimas | Terasustatyba.lt
 • Terasos įrengimas | Terasustatyba.lt
 • Terasos įrengimas | Terasustatyba.lt

Terasos karkaso įrengimas

Pasiruošus terasos pamatus, kitas svarbus žingsnis yra terasos karkaso įrengimas. Šis etapas reikalauja tikslumo ir kruopštumo. Nors pamatai taip pat turi būti įrengti tam tikrose vietose ir tam tikru atstumu, tačiau būtent karkaso įrengimo metu galima išlyginti esamus nelygumus ir paruošti lygų pagrindą terasinių lentų montavimui.

Įrengiant karkasą reikia numatyti vietas stogo atramoms tvirtinti, turėklams, kolonoms ir pan. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kokiu tankumu turi būti tvirtinamos karkaso sijos. Ant jų bus tvirtinamos pasirinktos terasinės lentos, todėl tankumas priklauso nuo lentų storio ir gamintojo rekomendacijų. Paruošus per retą karkaso pagrindą, grindys vaikštant gali linguoti, atrodyti nestabilios, o blogiausiu atveju – įlūžti. Todėl labai svarbu net ir pirminiame terasų įrengimo etape nuspręsti ir žinoti, kokio tipo lentos bus naudojamos. WPC ir termomedienos terasinėms lentoms yra rekomenduojama įrengti karkasą su ne didesniais nei 40–45 cm tarpais, pušies, maumedžio lentoms – apie 50 cm. Mūsų specialistai, ruošdami karkasą jūsų terasai, atsižvelgs į tai, kokią medieną ar WPC lentas išsirinkote ir pagal tai suskaičiuos, kokio tankumo karkasas yra optimalus.

Kokybiškas lauko terasos įrengimas – tai dėmesys detalėms, net ir toms, kurių nesimatys, žiūrint į galutinį rezultatą. Nors terasinių lentų montavimas yra užbaigiamas apdailine lenta (ar lentomis), kurios paslepia karkasą, tai nereiškia, kad ši konstrukcija nebus veikiama lietaus, sniego ir saulės. Juk sakoma, kad grandinė yra stipri tiek, kiek silpniausia jos grandis. Ta pati taisyklė galioja ir terasoms. Net jei puikiai prižiūrėsime terasos grindis, bet paliksime nekokybiškai įrengtą karkasą, ilgainiui jis taps silpniausia terasos dalimi. Karkasas laiko visą konstrukciją, todėl supuvus vienai ar kelioms sijoms, visa terasa  ar būtent prie šių sijų prikaltos lentos gali pasidaryti nestabiliomis. Sprendimas, norint įsirengti tvirtą karkasą – tinkamų medžiagų pasirinkimas. Mes naudojame giluminiu būdu impregnuotą medieną, karkasui įrengti siūlome ilgaamžę maumedžio medieną arba aliuminio profilius. Tai tvirtas ir patikimas sprendimas jūsų terasai.

Pamatyti galeriją

Terasinių lentų tvirtinimas

Lauko terasos grindų įrengimas, tai ypač svarbus žingsnis, nes jo rezultatas yra labiausiai matomas. Be to, grindys paslepia didžiumą konstrukcinių sprendimų (pamatus, karkasą). Todėl šį darbą atliekame itin kruopščiai ir atsakingai.

Priklausomai nuo to, kokio tipo lentas pasirinkote savo terasai, skiriasi ir jų tvirtinimas. Natūralios medienos terasinių lentų tvirtinimas galimas keliais būdais, priklausomai nuo to, kokios tai rūšies lentos. Jei lentos išfrezuotos (dažniausiai termomediena, egzotinė), jos yra tvirtinamos specialiais laikikliais. Lygiašonės lentos (dažniausiai maumedis, impregnuota pušis) prie karkaso tvirtinamos, naudojant specialų įrankį, kuris medvaržčius leidžia prisukti iš lentos šono, įstrižai, taip vizualiai paslepiant tvirtinimo elementus. Atsižvelgę į jūsų pasirinktas terasines lentas, pasiūlysime reikiamą tvirtinimo būdą ir tam tinkamus tvirtinimo elementus.

WPC (medžio ir plastiko kompozito) terasinės lentos tvirtinimui turi specialius tvirtinimo elementus, kurie padeda pritvirtinti lentas prie karkaso. Naudojant šiuos elementus, terasų montavimas yra itin greitas ir patogus, o baigus darbus, vizualiai šių tvirtinimo elementų beveik nesimato.

 • Terasų įrengimas | Terasustatyba.lt
 • Terasos įrengimas | Terasustatyba.lt
Įgyvendinti projektai

Terasinių lentų tvirtinimas turi ir keletą niuansų, kuriuos reikėtų žinoti. Vienas jų – tai tarpeliai, kuriuos derėtų palikti tarp kiekvienos lentos. Yra rekomenduojama palikti bent 4 mm tarpus. Jie svarbūs dėl to, kad leidžia lentoms nudžiūti net ir iš šonų, todėl šios nepradeda pūti užsistovėjus vandeniui. Taip pat svarbu, kad vanduo nuo viso terasos ploto turi kur nubėgti ir nesikaupia jos paviršiuje. Tiek natūrali mediena, tiek WPC terasinės lentos keičiantis orams šiek tiek plečiasi ir traukiasi. Tokiu atveju šie tarpeliai apsaugo nuo galimo lentų skilimo, deformavimosi, nes kiekviena terasinė lenta turi laisvos erdvės, kur galėtų plėstis.

 • Terasos įrengimas | Terasustatyba.lt
 • Terasų gamyba | Terasuirengimas.lt

Apdaila ir papildomos terasos dalys

Lauko terasos montavimas baigiamas įrengus papildomas terasos dalis ir šonų apdailą, jei jos reikia. Šio etapo trukmė ir darbų kiekis priklauso nuo to, kokio tipo terasa yra statoma. Papildomos terasos dalys (tokios kaip turėklai, laiptai, stogas) įprastai yra numatomi prieš pradedant darbus. Tai leidžia numatyti reikiamas tvirtinimo vietas, iš anksto pasiruošti tvirtinimo elementus ir pan. Pavyzdžiui, turėklų tašai gali būti tvirtinami tiesiai prie karkaso ar polių, o išklojus terasos grindis bus sukuriama tik dekoratyvinė turėklo (tvorelės) dalis.

Lauko terasos grindų įrengimas priklauso nuo to, ar bus numatyti laiptai. Jei terasa yra neaukšta ir laiptų jai nereikia, tokiu atveju baigus grindų klojimą, terasos šonai yra apkalami tokio pat tipo lentomis. Šios lentos paslepia konstrukciją, terasa atrodo gražiau, o po ja taip lengvai negali patekti nepageidaujami sodo svečiai. Jei terasa įrengiama su laiptu, einančiu palei visą terasos perimetrą, tokiu atveju laiptas paslepia terasos konstrukcinius elementus. Jei terasa įrengiama balkone ar ant stogo, tokiu atveju papildomos apdailos taip pat gali nereikėti.

Jei buvo pasirinktos natūralios medienos terasinės lentos, tai paskutinis terasų montavimo žingsnis – medienos alyvavimas. Tiesa, šis žingsnis nėra būtinas. Terasinės lentos jau yra impregnuotos, todėl alyvavimas pasirenkamas tik norint suteikti atspalvį. Nealyvuota terasa įgaus natūralų pilką atspalvį, kuris gerai dera prie dabar populiarių šviesių namų fasadų, tamsiai pilkų langų rėmų.

Medieną nuo UV spindulių poveikio saugo alyvoje esantis pigmentas. Todėl jei norite, kad išliktų natūrali medienos spalva, galite rinktis jai artimo atspalvio alyvą. Natūraliai artimos spalvos alyva tinka tuo atveju, jei norite, jog jūsų terasa išliktų natūralios medienos spalvos, geriausiai matytųsi natūralus medienos raštas. Tai gali būti aktualu, pasirinkus maumedžio medienos lentas – jos išsiskiria savitu, ryškiu raštu. Ši mediena dažnai pasirenkama būtent dėl savo išvaizdos ir ilgaamžiškumo. Alyva su pigmentu suteikia jūsų terasos lentoms norimą atspalvį, paslepia nedidelius spalvinius lentų netolygumus. Be vizualinės naudos, terasų alyva apsaugo medieną nuo saulės spindulių ir kritulių, ją bus lengviau prižiūrėti. Todėl nualyvuota terasa jums ilgiau tarnaus, natūrali mediena nepradės greitai pilkėti, šerpetotis. Nors WPC lentų alyvuoti nebūtina, kartais yra kalbama, kad ir šio tipo lentas galima alyvuoti bespalve alyva, norint užtikrinti jų ilgaamžiškumą – viskas priklauso nuo jūsų norų ir galimybių.

Žinoma, net ir kokybiškas terasos montavimas negarantuoja, kad terasa atrodys it nauja tam tikrą metų skaičių. Viskas priklauso nuo to, ar terasa bus su stogu (bent iš dalies apsaugota nuo kritulių ir saulės) ar ne, ar ją alyvuosite kasmet, ar tik kas kelis metus. Todėl lauko terasos įrengimas – tai tik dalis darbo, o likusi darbo dalis ir terasos išvaizda priklausys nuo jos šeimininkų pastangų.

Domitės kainomis? Trūksta informacijos?

Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime!

UŽPILDYKITE FORMĄ

Terasa įrengta – džiaukitės rezultatais

Jūsų lauko terasos įrengimas baigtas – dabar belieka mėgautis grynu oru ir atsiradusia nauja poilsio zona lauke! Jei terasai įrengti pasirinkote natūralią medieną ir nusprendėte ją alyvuoti – tą daryti reikės kas 1–4 metus (priklausomai nuo medienos tipo ir alyvos gamintojo). Geriausia tai daryti pavasarį, prieš naują terasos naudojimo sezoną. Tokiu atveju terasa visą vasarą atrodys dailiai ir bus apsaugota nuo saulės spindulių. 

Kai kurie mūsų klientai nusprendžia, kad savo medinės terasos nenori kaip nors apdoroti. Toks sprendimas, žinoma, yra galimas, tuomet priežiūrai nereikės skirti laiko. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad tokiu atveju dėl saulės ir kritulių poveikio terasa įgis natūralią pilką spalvą, o jos susidėvėjimo trukmė bus mažesnė nei tokios pat terasos, bet iš alyvuotų lentų. Priežiūros praktiškai nereikalauja terasa iš WPC lentų, ji gali šiek tiek nublukti per pirmus naudojimo mėnesius, tačiau vėliau išliks nepakitusi kelis–keliolika metų.

Visoms mūsų sumontuotoms terasoms taikome 5 metų garantiją. Garantija netaikoma mechaniniams pažeidimams ir dėl galimų natūralių medžiagų pokyčių (spalvos pakitimai, sakai ir pan.).

 • Medinė terasa | Terasustatyba.lt
 • Medinė terasa | Terasustatyba.lt

Kaip ilgai vyksta terasos įrengimo darbai?

Dažniausiai statybos procesas trunka 3-5 dienas. Terminas priklauso nuo terasos dydžio ir sudėtingumo.

Kada geriausia užsakyti terasos įrengimo paslaugą?

Patariame derinti užsakymą 2 mėn. iki statybos pradžios. Kitaip gali būti sudėtinga įsigyti būtent Jūsų terasai skirtas medžiagas.

Kur galite pamatyti mūsų darbus?

Esame įvykdę nemažai skirtingų projektų, taip sukaupėme įvairios patirties ir žinių. Maloniai kviečiame peržiūrėti jau užbaigtų projektų ir juose vykusių darbų nuotraukas. Įsitikinsite, jog mūsų statomos terasos tobulai įsilieja į bendrą pastato dizainą ir suteikia natūralumo bei jaukumo. Turite idėją? Susisiekite su mumis ir mes Jums padėsime ją realizuoti!

Įgyvendinti projektai
Akimirkos iš objektų

Trūksta informacijos arba norite gauti išskirtinį ir individualų pasiūlymą?

Užpildykite formą ir mes pateiksime Jums komercinį pasiūlymą.

UŽPILDYKITE FORMĄ

MUMIS PASITIKI

 • Rewo

Kur galite pamatyti mūsų darbus?

Norint įsitikinti dėl dizaino ir darbo kokybės savo akimis, maloniai kviečiame peržiūrėti pateiktas nuotraukas. Vykdant įvairiausius projektus, kaupiant patirtį ir žinias, galime pasidalinti mūsų stambiausiais projektais. Projektuose padėjome vizualizuoti ir įgyvendinti tobulą terasą kuri bus poilsio zona kūnui ir sielai, padedanti atsipalaiduoti. Tai gali tapti naujo pastato oaze,  traukiančia akį ir stebinančia savo tikrumu, bei nenuviliančia miražais. Terasa – tai akcentas puošiantis gyvenamą ir darbo vietą.

Projektai