Kaip alyvuoti terasą?

Terasa, pastatyta iš natūralios medienos, gali atrodyti nepriekaištingai ne vienerius metus, tačiau, kad šis tikslas būtų pasiektas, reikalinga kruopšti ir reguliari terasos medinių lentų priežiūra. Vienas iš būdų apsaugoti lentas nuo drėgmės ir UV saulės spindulių daromos neigiamos įtakos bei įvairių nešvarumų prasiskverbimo į medienos poras yra jos alyvavimas. Kada geriausias laikas alyvuoti terasines lentas? Kokią alyvą pasirinkti? Kaip alyvuoti medinę terasą? Čia pateiksime atsakymus į šiuos klausimus.

Terasos alyvavimas | terasustatyba.lt

Kada alyvuoti medines terasines lentas?

Iš karto, nieko nelaukiant, reiktų alyvuoti vadinamąsias žalias, neapsaugotas terasines lentas iš natūralios pušies ar egzotiškos medienos. Taip mediena bus nedelsiant apsaugota nuo išorinių veiksnių, t. y., vandens, UV spindulių, dulkių, pelėsio ir kt.

Kitas klausimas – kada alyvuoti jau anksčiau alyvuotą medieną? Terasos alyvavimo dažnumas priklauso nuo kelių faktorių: kaip intensyviai naudojama terasa, ar medinės terasinės lentos yra veikiamos tiesioginių saulės spindulių ir lietaus (jei tai terasa be stogo), kokios kokybės alyva naudota paskutinį kartą ir ar alyvavimas atliktas tinkamai. Tiek terasinių lentų, tiek medienos alyvų gamintojai rekomenduoja terasą iš naujo alyvuoti tada, kai lentos atrodo išblukusios, yra pilkos ir netolygios spalvos.

Kaip dažnai ir kokioje oro temperatūroje alyvuoti terasą?

Rūpestingas medinių terasos lentų alyvavimas dažniausiai atliekamas kartą per metus – pasibaigus žiemos sezonui, t.y. prasidedant pavasario sezonui. Taip pat pravartu pakartotinai alyvuoti terasos paviršius rudenį, kad apsaugotumėte terasos medieną nuo nepalankių oro sąlygų. Pavasarinį alyvavimą terasoje geriausia atlikti esant stabiliems ir sausiems orams.

Kokia oro temperatūra bus optimali alyvuojant terasą? Kad alyvavimas būtų efektyvus, oro temperatūra neturi nukristi žemiau 10 laipsnių Celsijaus (rinkoje esama alyvos produktų, kuriuos galima naudoti net ir ne žemesnėje kaip 5 laipsnių temperatūroje). Terasos alyvavimas ir lietus nėra geriausia kombinacija. Medinių terasos lentų alyvavimą geriausia atlikti esant sausam orui – mediena turi būti sausa keletą dienų prieš ir po alyvavimo.

Kokią terasos alyvą pasirinkti?

Alyvų, skirtų terasos lentoms, pasirinkimas Lietuvos rinkoje tikrai didelis – įvairiuose pasiūlymuose galite rasti alyvų, skirtų kietmedžiui (pavyzdžiui, alyva egzotiškos medienos terasai) arba alyvų spygliuočiams (pavyzdžiui, alyva terasai iš pušies, alyva maumedžio terasai).

Kokią terasos alyvą pasirinkti? Visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į tai, iš kokios medienos yra pagamintos terasinės lentos. Egzotiška mediena turi didesnį dervos kiekį ir pati savaime yra kieta, o spygliuočių mediena yra minkšta ir reikalauja papildomo apdirbimo. Kai kuriuose alyvų produktuose esama specialių priemonių, kurios savo ruožtu prasiskverbia į medienos struktūrą, stiprindamos ir tuo pačiu maitindamos medį. Be to, tai apsaugo medinius paviršius nuo pelėsio vystymosi, daro juos atsparius vandeniui, trinčiai ir UV spinduliuotei. Tai ypač svarbu minkštai medienai.

Prieš alyvuodami terasą, atidžiai perskaitykite alyvos gamintojo nurodymus, kurie paprastai būna pateikti ant pakuotės – ten rasite išsamią informaciją, kaip tinkamai naudoti produktą.

Kokias priemones darbui pasiruošti?

Prieš pradedant alyvuoti medines terasos lentas, reikėtų iš karto pasiruošti darbui reikalingus įrankius. Jau anksčiau alyva išteptai terasai, kurią ketinama iš naujo alyvuoti, valymo darbams verta pasiruošti aukšto slėgio plovimo įrenginį ir skystį terasos medienai valyti. Jei neturite tokios plovimo įrangos, jums bus reikalingas grindų šepetys ir kibiras vandens. Ir galiausiai, alyvos tepimui jums prireiks plataus plokščio teptuko.

Norite gauti išskirtinį ir individualų pasiūlymą?

Užpildykite formą ir mes pateiksime Jums komercinį pasiūlymą.

UŽPILDYKITE FORMĄ