Kuo impregnuoti terasą?

Lauko terasos, pastatytos iš medžio, atrodo išties gražiai. Tačiau natūralias medžiagas mėgstantys žmonės tikrai žino, kad joms reikia skirti dėmesio. Norint išlaikyti estetinį terasos vaizdą ir gerą techninę jos būklę, rekomenduojama medines terasos lentas tinkamai prižiūrėti ir reguliariai impregnuoti. Čia sužinosite, kokį vaidmenį atlieka impregnavimo procesas, kaip dažnai tai daryti, kada tinkamiausias tam metas ir kokias impregnavimo ar alyvavimo priemones tam naudoti.

Terasos impregnavimas | Kuo impregnuoti terasą? | terasustatyba.lt

Kokie medienos impregnavimo privalumai?

Medines terasines lentas reikia nuolat prižiūrėti, taip pat ir impregnuoti, kad išoriniai veiksniai nepadarytų negrįžtamų padarinių medinėms terasos lentoms. Medienos impregnavimas ar alyvavimas:

  • suteikia apsaugą nuo UV spindulių, vabzdžių ir drėgmės;
  • apsaugo nuo biokorozijos, t. y. medienos sunaikinimo, kurį sukelia biologiniai veiksniai (pelėsiai, grybai ir pan.);
  • sustiprina medienos struktūrą mechaninių pažeidimų atveju, pavyzdžiui, stumdant terasos baldus.

Be šių aukščiau išvardintų impregnavimo privalumų yra ir dar kai kas: naudojamas produktas suteikia medžiui subtilaus blizgesio, dėl kurio bendras terasos vaizdas atrodo elegantiškai ir švariai. Taip pat, specialia impregnavimo priemone padengtas medines terasos lentas lengviau valyti, nes jos nesugeria dulkių ar kitų smulkių nešvarumų iš aplinkos.

Kaip matote, Jūsų medinė terasa susiduria su daugybe pavojų. Jos paviršių gali pažeisti dilimas, intensyvus naudojimas, saulės spinduliai ir vanduo/drėgmė. Norint užtikrinti gražią medienos išvaizdą ir gerą būklę ilgus metus, būtina ją reguliariai impregnuoti ar alyvuoti. Tai ypač svarbu terasoms be stogo, kurias dažnai paveikia vandens daroma žala.

Kaip dažnai turėčiau impregnuoti savo medinę terasą ir kada tai daryti?

Pirmiausia, impregnantu turėtumėte padengti medines terasines lentas dar prieš statybų procesą. Idealus alyvavimas yra tuomet, kai produktas padengia medines lentas iš visų pusių, tiek iš šonų, tiek iš kraštų. Jeigu impregnanto gamintojas rekomenduoja dengti terasa vienu sluoksniu, alyvuoti galima po terasos įrengimo.

Vėliau medines terasos grindis reikėtų impregnuoti kas 1-2 metus. Žinoma, daug kas priklauso nuo to, iš kokios medienos rūšies yra pastatyta terasa, ar ją veikia intensyvūs saulės spinduliai, ar drėgmė.

Kalbant apie optimalias sąlygas alyvavimo procesui, laukite šiltų dienų. Impregnavimo darbams tinkama temperatūra yra: 10 – 25 laipsniai šilumos. Tai svarbu, nes mediena turi būti sausa – maksimali drėgmė neturi viršyti 20%, antraip medinių terasos lentų impregnavimas neduos norimų rezultatų.

Kuo impregnuoti medines terasos lentas?

Medinių terasinių lentų apsaugai naudokite tik kokybiškus produktus. Tai turi būti priemonės, skirtos mūsų vietinei ar egzotinei medienai. Paprastai alyvos būna aliejaus pavidalu. Aliejumi ne tik padengiate lentų paviršiaus, bet šis prasiskverbia į gilesnius medinių lentų sluoksnius, o tai suteikia visapusišką apsaugą kiekvienai medienos rūšiai.

Verta paminėti, kad impregnavimas ne tik apsaugo terasos paviršių, bet ir pagerina jos išvaizdą. Rinkoje rasite įvairių atspalvių produktų, todėl vienais metais Jūsų terasa gali būti ryški, medaus spalvos, o kitais – panaši į raudonmedžio.

Geriausia būtų ieškoti impregnanto, skirto konkrečiai medienos rūšiai. Toks preparatas turės geresnę pigmentaciją, kuri išryškins ir pabrėš natūralų medienos atspalvį, taip pat leis pabrėžti natūralią medienos struktūrą.

Norite gauti išskirtinį ir individualų pasiūlymą?

Užpildykite formą ir mes pateiksime Jums komercinį pasiūlymą.

UŽPILDYKITE FORMĄ