Kokias terasines lentas rinktis?

Mediena yra viena iš pagrindinių medžiagų terasoms statyti. Ir nieko keisto – ji natūrali ir maloni liesti, o ir estetinis vaizdas puikus. Medieną šiais laikais galime rinktis iš vietinių (pvz., pušies ar eglės) ir egzotinių rūšių.

Terasinės lentos | Kokias terasines lentas rinktis | terasustatyba.lt

Kas yra terasinės lentos?

Terasa gali būti pastatyta iš lentų, kurių storis yra nuo 24 iki 45 mm. Kuo lentos yra storesnės, tuo automatiškai ir brangesnės, tačiau kartu ir patvaresnės. Be to, storesnės terasinės lentos tvirtinamos prie mažesnio kiekio sijų, todėl šiuo atveju yra šiek tiek sutaupoma. Terasinių lentų plotis svyruoja nuo 95 iki 150 mm, standartinis ilgis – 4, 6 m. Terasinės lentos dažniausiai būna stačiakampio skerspjūvio, tačiau jas galima suformuoti ir taip, kad po montavimo ant sijų nesimatytų varžtų. Terasos statybai naudojamos medienos drėgnumas neturi viršyti 20-30%.

Vietinės medienos rūšys turi būti impregnuotos. Tam naudojamas medienos aliejus, kuriuo terasos paviršius yra tepamas kartą per kelis metus.

Geriausios terasinės lentos:

  • slėgiu impregnuotos pušies arba eglinės lentos;
  • termiškai apdorotos lentos;
  • maumedžio medienos lentos;
  • egzotiškos medinės grindų lentos – tokios kaip: tikmedis, massaranduba, bangkirai;
  • gofruotos terasinės lentos iš egzotiškos medienos.

Egzotiškas medis terasai

Egzotiška mediena turi kompaktišką struktūrą ir yra kieta, todėl yra atspari dilimui ir mechaniniams pažeidimams. Didelis kiekis taninų, dervų ir aliejų, kuriais ji yra prisotintas, daro ją labai patvaria. Net ir be impregnavimo ji gali išgyventi lauko sąlygomis kelis dešimtmečius. Gamtinės sąlygos daro neigiamą įtaką egzotinės medienos spalvai. Norint išvengti šio proceso, verta ją padengti medienos aliejumi. Tepimą reikia kartoti kartą ar du per metus. Daugiau dėmesio reikalauja egzotiškos medienos apdirbimas. Medžiagos, su kuriomis ji kontaktuoja, lengvai reaguoja su geležimi, todėl terasos paviršiuje gali susidaryti negražios tamsios dėmės. Todėl egzotiškos medienos terasą surenkant reikia naudoti tik nerūdijančio plieno arba žalvarinius varžtus. Atogrąžų medžių mediena taip pat pasižymi dideliu skilimu. Elementams sujungti geriau ne vinys (lenta gali lūžti nuo smūgio), o varžtai. Jie dedami į iš anksto išgręžtas skyles.

Mediena iš Tolimosios Šiaurės

Medžiai, augantys atšiauraus klimato sąlygomis, kur vegetacija trunka tik du ar tris mėnesius per metus, o žiemą spaudžia šaltukas, turi labai mažus ūglius. Mediena kompaktiškos struktūros ir kieta, todėl itin patvari. Nepaisant to, patartina ją padengti aliejumi.

Ką dar verta žinoti apie terasines lentas?

Renkantis medieną terasai, reikėtų atkreipti dėmesį į jos natūralų atsparumą biologiniam skaidymui. Pagal PN-EN 350-1 standartą išskiriamos penkios atsparumo medieną ardantiems organizmams klasės. 1 klasė reiškia atspariausią medieną, o 5 – mažiausią atsparumo lygį. Lauko terasai galite naudoti 1-3 klasės medieną be impregnavimo.

Norite gauti išskirtinį ir individualų pasiūlymą?

Užpildykite formą ir mes pateiksime Jums komercinį pasiūlymą.

UŽPILDYKITE FORMĄ