Kokią terasą pasirinkti: į ką atkreipti dėmesį?

Terasa, pritvirtinta prie namo arba kaip atskira konstrukcija kieme, paprastai tariant yra platforma, kuriai nereikia masyvų pamatų, sumontuota ant polių arba sutankinto pagrindo. Įprastuose klasikiniuose terasų projektuose nėra nei langų, nei durų, bet dažnai yra stogas arba baldakimas ir turėklai. Modernios terasos dažnai statomos visiška be stogo, arba su šiuolaikiška aliuminio stogine.

Kokią terasą pasirinkti | terasustatyba.lt

Renkantis terasos tipą ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas grindų dangai, ji turi būti atspari tiesioginiam gamtos veiksnių poveikiui: lietui, sniegui bei ultravioletiniams saulės spinduliams. Jei nusprendėte pasirinkti medines terasos grindis, tuomet turėtumėte skirti nemažai dėmesio skirtingų dangų ypatybėms, įvertinant galimus gamtinius veiksnius Jūsų aplinkoje.

Dažniausiai terasa atlieka šias funkcijas:

* yra vasaros svetainė;
* yra valgomasis;
* yra žaidimų kambarys vaikams.

Prie namo pritvirtinta atvira terasa bus puiki vieta išgerti puodelį garuojančio gėrimo ryte ir pasisemti estetinio malonumo iš supančios gamtos.

Terasos dizaino ypatybės

Terasos įrengimo variantų yra daug, tiek aktyviam, tiek pasyviam poilsiui šiltuoju metų sezonu. Tačiau prieš pradedant projektuoti konstrukciją, reikia gerai apgalvoti detales, nuo kurių priklausys, koks bus terasos dydis, dizainas ir funkcionalumas.

Detalės apima:

* pamatų tipo pasirinkimą – betonuojami, įsukami poliai ar paruoštas sutankintas pagrindas;
* terasos grindų dangos medžiagos pasirinkimą – „WPC“ kompozito ar medinės lentos;
* stogo dangos klausimą;
* reikalingų baldų sąrašą ir jų išsidėstymą;
* sprendimą, ar erdvė bus visiškai atvira, ar iš dalies uždara patalpa.

Tokį atvirą pastatą – terasą – galite įsirengti iš karto ant žemės, tik reikiamą plotą pirmiausia reikia tinkamai paruošti. Išlyginti gruntą, suformuoti nuolydžius, įrengti geotekstilės ir skaldos sluoksnį.

Pačios grindys turėtų būti pagamintos taip, kad iš jų greitai nutekėtų į čia patekęs nereikalingas vanduo. Būtina apsvarstyti, ar reikalingas drenažo įrengimas ir vandens nuvedimą už terasos ribų.

Terasa turi šias savybes:

* daugeliu atvejų tai tik medinis grindinys be sienų, aptvertas turėklais ir uždengtas stogu;
* terasą galite pastatyti prijungiant prie vienos namo sienos, taip pat galite apstatyti pastato kampą;
* terasos plotas paprastai priklauso nuo kiemo galimybių. Didelė terasa leis joje organizuoti kelias laisvalaikio leidimo zonas ir talpinti daugiau svečių;
* terasos įrengimas su papildomais elementais, tokiais kaip stogas, sienos, turėklai, stiklinės detalės, sūpynės, hamakas ir net šokių aikštelė, priklauso nuo asmeninių pageidavimų.

Tinkamai prie namo pritvirtinta terasa nesunkiai įsilies į aplinkinį kraštovaizdį, leisdama visapusiškai mėgautis gamta bei gaiviu oru. Nemėgstantys spontaniškų sprendimų, statydami terasą prie namo, turėtų remtis jau paruoštais projektais.

Terasų tipai

Terasos yra skirstomos į du pagrindinius tipus: atvirąjį ir uždarąjį. Jei pasirinkote statyti uždaro tipo terasą, ji dažniausiai bus tvirtinama prie namo. Tokią terasą reikia tvirtinti prie sienos, gręžiant per apšiltinimo sluoksnį ir tvirtinama prie mūro.

Jei pasirinksite statyti atvirojo tipo terasą, tuomet ji galės būti bet kurioje kiemo vietoje. Dažniausiai terasa statoma ant betoninių pamatų, ne žemiau kaip 10 cm virš žemės lygio. Reikia iš anksto apgalvoti tokius aspektus, kaip drėgmė: reikia pasirinkti medžiagas, atsparias drėgmei, nes statinys bus atviras iš visų pusių.

Priklausomai nuo medžiagos, karkaso konstrukcija gali būti pastatyta iš:

* aliuminio. Ši medžiaga yra patvariausia ir nereikalaujanti specialios priežiūros ilgalaikėje perspektyvoje. Tiesa, tokios terasos statyba pareikalaus nemažų finansinių išlaidų;
* medžio. Tokia terasa nereikalaus papildomų išlaidų, o tarnaus apie 15 metų. Karkasas turi būti daromas tik iš giluminiu būdu impregnuotos medienos arba maumedžio.

Norite gauti išskirtinį ir individualų pasiūlymą?

Užpildykite formą ir mes pateiksime Jums komercinį pasiūlymą.

UŽPILDYKITE FORMĄ