Kokią medieną rinktis terasai: ką reikia žinoti?

Terasa, pagaminta iš medžio, ne tik gerai atrodo, bet ir malonu joje leisti laiką šiltais vasaros vakarais. Tokia terasa gali mums tarnauti ne vienerius metus, tačiau daug kas priklauso nuo medienos rūšies ir jos puoselėjimo. Populiariausi pasirinkimai yra giluminiu būdu impregnuota eglė/pušis, termiškai apdorota eglė/pušis (termomediena), maumedis ir egzotiška mediena. Kas geriau?

Kokią medieną rinktis terasai

Giluminiu būdu impregnuota mediena

Geras ir unikalus medinių žiedų raštas bei priimtina kaina – būtent dėl ​​šių dviejų savybių daugelis žmonių, ketinančių statyti terasas, renkasi kloti grindis iš impregnuotos medienos. Tradicinė mediena yra minkšta ir neturi tokio patvarumo kaip, pavyzdžiui, kietmedžio mediena. Lauko terasoms skirta mediena turi būti impregnuota giluminiu būdu. Nuolat prižiūrimos tokios terasos tarnauja iki 20 metų.

Termiškai apdorota mediena

Termiškai apdorota mediena nuo impregnuotos skiriasi medienos apsaugos metodu. Terasinės lentos yra apdorotos karščiu (apie 200 laipsnių C). Mediena tampa atspari pelėsiui, puvimui, mažai deformuojasi nuo drėgmės. Kitas svarbus privalumas – terasa negali išskirti sakų, kaip impregnuotos lentos. Termiškai apdorota mediena tarnauja iki 20 metų net be kasmetinio alyvavimo. Niekuo nedegtos terasos natūraliai papilkėja.

Kokią egzotišką medieną pasirinkti terasai?

Norint pastatyti medinę terasą, geriausia rinktis tokią medienos rūšį, kuri pasižymi dideliu kietumu ir tankumu. Šie parametrai visiškai atitinka egzotines medžių rūšis, kurios garsėja savo išskirtiniu stiprumu, tvirtumu bei ilgaamžiškumu. Žinoma, tai reiškia didelę egzotiškos medienos terasinių lentų kainą. Egzotiška mediena yra labai atspari gamtinėms oro sąlygoms ir kitiems veiksniams. Kai kuriose rūšyse netgi yra riebalų medžiagų, kurios yra tarsi jų natūrali apsauga nuo vandens, grybelių, įvairių mikroorganizmų ir pelėsio. Dėl šios priežasties egzotinės medienos impregnavimas nėra būtinas dalykas.

Verta žinoti, kad šios rūšies mediena linkusi prarasti savo pirminę spalvą. Pilka danga ant viršutinio lentų sluoksnio atsiranda veikiant išorinėms oro sąlygoms, tačiau neišsigąskite! Tai nėra senėjimo požymis ir jokiais būdais neturi įtakos medienos techniniams parametrams. Kad neatsirastų pilkuma, terasai karts nuo karto prižiūrėti pakanka naudoti specialius aliejus. Egzotiškos medienos terasos naudojimo terminas yra vienas iš ilgiausių ir siekia daugiau nei 30 metų.

Norite gauti išskirtinį ir individualų pasiūlymą?

Užpildykite formą ir mes pateiksime Jums komercinį pasiūlymą.

UŽPILDYKITE FORMĄ